Борусия взе първи точки с класика над Марсилия (видео)

Финалистите от Борусия Дортмунд успяха да регистрират първите три точки в Шампионска лига днес, когато във втори кръг от груповата фаза тима домакинства на Олимпик Марсилия в групата на смъртта. Днес домакините победиха уверено с 3:0, а в другия мач от групата Арсенал победи Наполи с 2:0.

Борусия започна този мач много силно, като до 10-ата минута регистрира няколко опасни удара чрез Ройс и Мкхитарян. В 19-ата минута Левандовски откри. След една контра Дурм, Мкхитарян и Ройс надиграха отбраната на гостите и бекът центрира за Левандовски, който от непосредствена близост нямаше как да сбърка.

В 52-ата минута Марко Ройс вкара след пряк-свободен удар, който запрати в средата на наказателното поле, но кълбото влетя в мрежата. Изглеждаше, че Хумелс докосна тази топка, а Обамеянг почти скъса мрежата с нея, за да е сигурен, че тя е вътре, но попадението бе записано на Ройс.

В 80-ата минута Ройс бе повален от Н'Колу в наказателното поле и Левандовски вкара нов гол от дузпа.