Арсенал без проблеми срещу Наполи (видео)

Втори кръг от груповата фаза на Шампионска лига противопостави Арсенал и Наполи в Лондон на "Емирейтс Стейдиъм". Днес домакините уверено победиха своя съперник с 2:0 след прекрасно изиграни 90 минути. Рафаел Бенитес нямаше отговор за показаното от артилеристите на терена.

Още в 8-ата минута Месут Йозил откри резултата след центриране на Рамзи от дясно, засечено от германеца по изключителен начин на границата на наказателното поле. Веднага след гола домакините приложиха жестока преса, и така в 15-ата минута Йозил организира гол за Оливие Жиру, подавайки му топката в непосредствена близост от гола.

Наполи изглеждаше напълно сломен след двата бързи гола, а Йозил и Рамзи нямаха никаква конкуренция на терена. До края на мача Наполи застана спокойно в отбрана и само в края на мача опита няколко атаки по фланговете, без особен успех.