Порто взе победа на гости на Аустрия (видео)

В една от срещите, предизвикали не толкова голям интерес в Шампионска лига, Аустрия Виена прие Порто в седма група, като гостите победиха минимално своя противник, който вече се спряга за последното място в групата, макар понастоящем да е трети след загубата на Зенит от Атлетико с 3:1.

Аустрия не показа слабости в днешната среща и всичко бе решено от едно положение в полза на гостите, но първата част беше абсолютно равностойна за двата тима.

Порто започна активно второто полувреме и Лучо Гонзалес вкара в 55-ата минута ,когато Данило напредна безпрепятствено по дясното крило и намери Лучо, който завърши с апломб. След гола срещата влезе в обичайното си русло без много опасности пред двете врати, като Гонзалес бе близо до нов гол в 79-ата минута след центриране на Варела. В крайна сметка португалците постигнаха целта си днес.