Лудогорец загуби от Базел в мач с два обрата (видео)

Два пълни обрата в първата плейофна среща за класиране в групите на Шампионска лига между Лудогорец и Базел дадоха победата на гостите с 4:2 днес. Първоначално Мохамед Салах даде предимство на своите, преди българите да обърнат до 2:1, но с 2 бързи гола втората част Базел взе своето.

Гостите започнаха силно този мач и звездата на тима Мохамед Салах откри резултата в 12-ата минута. В 23-ата обаче Роман Безяк изведе Марселиньо за красив гол и 1:1. До края на полувремето българите имаха шанс да обърнат резултата в своя полза, но това не се случи.

В 50-ата минута Иван Стоянов вкара за 2:1 и прати "Васил Левски" в екстаз, но радостта бе кратка. В 59-ата минута изключителният Салах върна равенството, преди Сио да реши всичко 4 минути по-късно. В края на мача мъката за българите се задълбочи, когато Кайсара фаулира Салах в наказателното поле и получи червен картон, а Шер вкара отсъдената дузпа - 4:2.