Юве надви Селтик и в Италия (видео)

Безапелационно представяне на Ювентус в Шампионска лига праща тима във фазата на последните 8 отбора, след като тима надви Селти преди 3 седмици с 3:0, а днес като домакин нова победа с 2:0 гарантира всичко. Алесандро Матри и Фабио Куалярела вкараха за домакините в срещата.

В 24-ата минута Матри вкара след една намеса на Форстър и направи агрегата за своя отбор 4 гола. Селтик обаче не изглеждаше твърде обезверен и опита да вкара попадение. Близо до гол бе Хупър в 35-ата минута. Юве обаче доминираше и в 65-ата минута Куалярела вкара, след като се опитваше да го направи често до този момент.

Артуро Видал овладя една прекрасна топка от Андреа Пирло, намери Куалярела и той завърши от близо. До края на срещата Юве просто владя топката, напълно умъртвявайки мача към 75-ата минута. Така тима продължава към четвърт-финалите.