Челси унищожи Нордселанд и пропадна в Лига Европа (видео)

Носителят на Шампионска лига Челси не успя да продължи след груповата фаза, след като днес в последния мач от групите тима надви безапелационно Нордселанд с 6:1, но в другата среща от групата Ювентус надви тима на Донецк на гости и така "Сините" остават трети в тази група.

1.JuventusЮвентус - 12т.             2.Shakhtar DonetskШахтьор Донецк - 10
3.ChelseaЧелси - 10               4.FC NordsjællandНордселанд - 1

В 32-ата минута на "Стамфорд Бридж" Чех спаси дузпа. Само след 3 минути на другата врата Азар пропусна да вкара дузпа и резултатът остана непроменен. В 38-ата минута бе свирена трета такава и Давид Луис не сбърка.

В края на първата част вкара и Фернандо Торес, който показа добра игра днес. В 46-ата минута Джошуа Джон върна гол със силен удар, но в 51-ата Гари Кейхил вкара с мощен удар с глава.

Фернандо Торес добави нов гол в 56-ата от близко разстояние, а всички комплименти тук ще са за Азар. 5:1 направи Хуан Мата в 63-ата минута. Той асистира на Оскар в 71-ата за последното попадение