Шалке и Арсенал продължават от Група Б с победи (видео)

Шалке 04 успя да победи минимално Олимпиакос у дома си днес в Шампионска лига в мач от Група Б на състезанието. Същевременно английският Арсенал взе победа в Лондон срещу Монпелие с 2:0 с ново добро представяне на Оливие Жиру, който изглежда намира формата си за новия тим.

Жиру асистира на Джак Уилшър в 49-ата минута за първото попадение в мача. Подолски и Вермален също участваха добре в красивата атака, а младежът, който страда 17 месеца с контузия, най-накрая се разписа.

Оливие Жиру асистира и на Лукаш Подолски в 63-ата минута. Германецът направи двойно с него, като французинът му вдигна топката в наказателното поле, а Подолски завърши с удар, на който би завидял и Робин ван Перси.

Шалке спечели благодарение на гол от Кристиан Фухс в 77-ата минута. Той стреля от средно разстояние с вътрешната част на крака, а голът бе напълно заслужен с оглед играта, която демонстрираха домакините. Така Олимпиакос се запъти към Лига Европа, а Монпелие напуска европейския футбол за сега.