Шахтьор загуби от Челси, но води групата

Челси прие Шахтьор Донецк на "Стамфорд Бридж" в опит да задмине своя опонент, който се намира на първа позиция в Група Е на Шампионска лига. Гостите от Донецк обаче се оказаха тежко предизвикателство и трябваше да се стигне до 94-ата минута за победен гол и 3:2. В крайна сметка класирането в Група Е е следното:

1.Shakhtar DonetskШахтьор - 7т.     3.JuventusЮвентус - 6т.

2.ChelseaЧелси - 7т.    4.FC NordsjællandНордселанд - 1т.

"Сините" от Лондон започнаха добре с ранен гол на Фернандо Торес. В 6-ата минута испанецът вкара една избита топка на Пятов в мрежата. Само 3 минути трябваха на Вилиан да изравни обаче.

До края на тази част вкара и Оскар, който по традиция вкара феноменален гол от далечно разстояние в 40-ата минута. Рано през втората част отново Вилиан върна попадението. В 67-ата минтуа пък бе отменен гол на Челси, но това бе заради засада, която бе факт. В края на срещата героя на гостите Вилиан се прояви и в отбрана с няколко добри изчиствания. В крайна сметка обаче в игра влезе Виктор Моузес, който впечатли с гол в 94-ата минута.

Мата центрира по прекрасен начин и Моузес вкара с глава в ъгъла на вратата.