Борусия би Реал и оглави Групата на смъртта (видео)

Борусия Дортмунд прие Реал Мадрид в трети кръг от глуповата фаза на Шампионска лига и успя да победи с 2:1. В другата среща от групата Манчестър Сити загуби на гости от Аякс с 3:1 и така с 1 точка се настани на дъното в групата. Аякс е трети с 3 точки, а Реал втори с 6. На върха застана Борусия със 7.

В 36-ата минута Роберт Левандовски шокира Мадрид с прекрасен гол. Само 2 минути обаче трябваха на Кристиано Роналдо да изравни. Мачът бе хубав за гледане и наистина отворен с много атаки от двата тима.

През втората част падна само едно попадение обаче. Това стана в 64-ата минута чрез Шмелцер. Мадрид имаше своите моменти, но Бензема и Есиен пропуснаха добри шансове. В 80-ата минута Пепе извърши нарушение в наказателното си поле, но това бе подминато от реферите.