Група Е се завърза - Челси и Юве не победиха (видео)

Отборът на шампиона Челси бе на гости на Шахтьор в Донецк днес в трети кръг от груповата фаза на Шампионска лига, като домакините победиха с 2:1, докато междувременно другият фаворит в групата Ювентус не успя да вземе победа от Нордселанд отново на гости. Този мач завърши при 1:1.

Домакините от Донецк напълно заслужиха победата си днес с нахъсана и енергична игра. Головете обаче паднаха рано през полувремената. Първо Алекс откри за домакинтие с малко късмет в 3-ата минута, а в 52-ата Фернандиньо се възползва от голяма грешка на Азар. В края на мача все пак Иванович асистира на Оскар, като в ситуацията и Азар игра добре.

Междувременно в Дания стана интересен мач. Джовинко тормозеше домакините от Нордселанд постоянно, но не стигаше до гол. Това направиха датчаните в 50-ата минута. Микел Бекман вкара прекрасно от пряк-свободен удар. Гостите трябваше да гонят резултата и стигнаха само до гол, дело на Мирко Вучинич в 81-ата минута.

Така тима на Донецк е първи със 7 точки, Челси е втори с 4, а Юве трети с 3. Нордселанд има 1 точка.