Шахтьор първи в Група Е - Челси и Юве с равен в Англия

Шахтьор Донецк застава начело на Група Е след първите изиграни срещи в Шампионска лига, след като тима надви у дома си Нордшелан. Междувременно Челси прие Ювентус в Лондон и поведе с 2:0, само за да допусне две попадения и срещата да завърши при резултат 2:2. В тази среща впечатли младокът Оскар.

За тима от Донецк двата гола вкара Хенрик Мхитарян.

В Лондон обаче Челси започна силно срещата си. В 31-ата минута Еден Азар асистира за едното попадение на Оскар, което влезе след рикушет. Само 2 минути по-късно обаче бразилецът вкара изключително красиво попадение, а асистенцията бе записана на Ашли Коул. Оскар заби топката в ъгъла на вратата с прекрасен удар от далечно разстояние, като не остави никакви шансове на легендата Буфон.

Всичко за Юве изглеждаше решено, но Артуро Видал успя да даде надежда като бързо върна гол. В 38-ата минута той вкара след самостоятелна акция, преминавайки през двама от Челси, пускайки топката между краката на трети, и матирайки Петр Чех. През втората част гол за Ювентус добави и Фабио Куалярела след ужасна защита от Челси. Асистенция грабна Андреа Пирло. Така двата тима поделиха точките и са зад тима на Донецк в Група Е.