Арсенал и Шалке бият като гости в Група Б (видео)

Втора група на Шампионска лига не разочарова днес, след като гостите в мачовете победиха с по 2:1 своите опоненти. Арсенал надделя над Монпелие, а Шалке победи Олимпиакос. Играчите във форма напоследък за Арсенал - Жервиньо и Подолски подсигуриха головете, а играта на артилеристите бе добра.

Тук още в 9-ата минута Монпелие поведе чрез гол от дузпа от Белханда. В 16-ата минута обаче Подолски изравни. Диаби, Касорла и Жиру изиграха добре ситуацията за германеца. Жиру взе асистенцията. Само след 2 минути лондончани стигнаха до пълен обрат. Жервиньо се възползва от пас на Карл Дженкинсън. До края на мача домакините претендираха за още дузпи, като Белханда имаше и прекрасни положения за гол, но резултатът не се промени.

Шалке 04 също победи като гост днес. Тук в 41-ата минута Хьоведес вкара след корнер, изпълнен от Фарфан. През втората част домакините изравниха - това стана в 58-ата минута. Джамел Абдун вкара една преминала топка от дълъг аут. В следващата минута обаче Шалке отново вкара - този път Хунтелаар.

Емоциите не спряха до тук. Отново още следващата минута Хунтелаар получи шанс да вкара от дузпа, но това не стана. Топката среща гредата. Така Арсенал и Шалке поделят първото място във втора група на Шампионска лига.