Байерн срещу Челси на финал - Реал победен на дузпи (видео)

Байерн Мюнхен надделя над Реал Мадрид след дузпи и ще срещне Челси на финал в Шампионска лига. След 2:1 в редовното време и безголови продължения, всичко се реши след 9 дузпи, като в крайна сметка Бастиан Швайнщайгер прати своите напред към финала на "Алианц Арена".

Всичко започна с много отворен футбол и Реал стигна до 2 бързи гола от Кристиано Роналдо. Още в 6-ата минута крилото вкара от дузпа, след като Ди Мария я спечели. Може да има известни съмнения по редовността на отсъждането, след като съдията помисли, че удар на Ди Мария бе спрян по пътя на топката към вратата от ръката на Давид Алаба.

В 14-ата минута Роналдо вкара отново. Той получи чудесно подаване от Йозил и не сбърка с удар по земя. В 26-ата минута пък беше отсъдена дузпа за Байерн Мюнхен. Пепе повали Гомес в наказателното и можеше да бъде изгонен за това си действие, но това не стана. Ариен Робен вкара от бялата точка.

Последваха нови скоростни атаки до края на полувремето, както и в началната фаза на втората част. Бензема, Роналдо и Гомес имаха шансове да вкарат още попадения, но това не се случи. Така се стигна до продълженията, в които също нямаше голове, макар двете смени на Реал, които освежиха тима в тази част и се видяха страхотни моменти.

Стигна се до дузпи, които се развиха по следния начин:

1.Касияс застана да варди първи и бе преодолян от Давид Алаба
2.Мануел Нойер спаси дузпата на Кристиано Роналдо

3.Гомес вкара втората дузпа за Байерн
4.Кака застана за втората дузпа на Реал и Нойер отново спаси.

5.Тони Кроос имаше шанс да донесе 3:0 в дузпите, но Касияс спаси.
6.Шаби Алонсо вкара първи за Реал и след по 3 дузпи резултата бе 2:1 за Байерн.

7.Касияс отново спаси - този път дузпата на капитана Филип Лам.
8.Серхио Рамос изстреля топката високо над вратата в опит да изравни резултата.

9.Швайнщайгер преодоля Касияс за победата на Байерн и прати своите на финал срещу Челси.