Старите пушки класираха Челси напред в ШЛ (видео)

Отборът на Челси успя да се класира на четвърт-финалите на Шампионска лига след победа над Наполи на "Стамфорд Бридж" с 4:1. Домакините бяха в сложна ситуация след 3:1 в Италия, но успяха да стигнат до продължения и да спечелят мача в Лондон. Героите за "сините" се оказаха играчите, които Андре Вилаш-Боаш се опита да замени - Дидие Дрогба, Джон Тери и Франк Лампард, като последното и решаващо попадение вкара Иванович.

В 28-ата минута Рамиреш предостави топката на Дрогба за ефектен гол. В началото на втората част Джон Тери вкара. Той заби топката в мрежата след корнер от Франк Лампард. Гокхан Инлер разочарова феновете на Челси в 55-ата минута, като вкара по великолепен начин, но в 75-ата минута възможност да вкара от дузпа имаше Лампард. Той мощно заби топката във вратата и издейства продължения за своите. По този начин се стигна до 105-ата минута, когато Дрогба асистира на Иванович и прати Челси на четвърт-финалите.