Кой ще спре Ван Перси? - Борусия не успя

Арсенал продължава да държи лидерската си позиция в Група F на Шампионска лига, днес благодарение на човека във форма за тима Робин ван Перси Арсенал победи у дома си Борусия Дортмунд с 2:1. Двете попадения бяха дело на невероятния нападател - той има 33 гола за 30 мача през 2011 година, но отново ще напомним, че не попадна в топ 50 играчи, номинирани за Златната топка.

Първото полувреме бе лошо за домакините. Мълчанието по трибуните бе знак Венгер да реагира, а надъханите фенове на гостите караха Борусия да играе жив футбол и да доминира на моменти. Двата тима се противопоставяха на атаките си през тази част.

Второто полувреме започна добре за Арсенал. Сонг асистира на Ван Перси в 49-ата минута след като елиминира 3 футболиста на противника и постави топката на главата на нападателя. В 86-ата минута той удвои резултата - след корнер на Артета и разбъркване Ван Перси изстреля топката от 1 метър в мрежата. В самия край на мача Кагава върна попадение за Дортмунд.