Марсилия задържа Арсенал

Отново разочароваща вечер за Арсенал в Шампионска лига и Група F. Домакините приеха Олимпик Марсилия и не успяха да им вкарат гол днес, но добрите новини са, че нулевото равенство означава суха мрежа за лондончани днес. Двата тима остават начело в групата, след като Борусия победи Олимпиакос с 1:0.

Първото полувреме бе равностойно. Гостите започнаха по-остро, но домакините намериха себе си с прогреса на мача, като им липсваше единствено головият удар. Жервиньо и Рамзи често тормозеха отбраната, но гол така и не падаше.

Второто полувреме отново играта бе равностойна, но като цяло се създаде впечатление за лек превес на Олимпик Марсилия. Арсен Венгер се домогна до услугите на Ван Перси през тази част, но и той не успя да помогне на своите, макар да имаше своя шанс за гол. В последните минути на "Емирейтс" зрителите - в един огромен процент, започнаха да напускат терена, знак за разочарованието, което поднесе Арсенал днес.