Клоп: Победата ни избяга

Старши-треньорът на Борусия Дортмунд Юрген Клоп след загубата с 1:3 от Олимпиакос в среща от третия кръг на груповата фаза на Шампионската лига, намери причината за поражението в липсата на концентрация в неговите възпитаници. Наставникът на шампиона на Германия отбеляза също така, че неговия отбор трябва задължително да победи гърците в Дортмунд, ако иска да запази живи шансовете си за класиране на плейофите.

„Тази вечер ни липсваше концентрация в ключовите моменти на мача. Показахме хубав футбол, интересен и бяхме опасни, когато владеехме топката, но си платихме за това, че пропуснахме много голове. През първото полувреме бяхме длъжни да си вкараме положенията, защото след почивката противникът заигра по-компактно и съсредоточено, а защитата му беше безупречна. Това вече не ни позволяваше да създаваме положения за гол. Като цяло, аз смятам че играхме добре и през по-голямата част контролирахме двубоя, но победата ни избяга. Сега не ни остава нищо друго освен да победим Олимпиакос у дома. Но чак тази вечер разбрах, колко е трудно да бъде победен този отбор. Мисля, че все още не сме оставили добри впечатления в Шампионската лига, но само добър резултат в Дортмунд ще ни помогне да поправим това", заяви Клоп за ITV1.