Арсенал и Марсилия с победи в Група F

Отборите на Арсенал и Марсилия преодоляха съпротивата на Олимпиакос и Борусия Дортмунд съответно с 2:1 и 3:0. Двата победителя бяха домакини днес и владееха инициативата в мачовете си. След срещите Марсилия оглавява групата с 6 точки, Арсенал е втори с 4, Дортмунд има 1, а Олимпиакос няма спечелена точка.

Арсенал и Олимпиакос предложиха на феновете на "Емирейтс" интересно първо полувреме, като и трите гола паднаха в него. Алекс Окслейд-Чембърлейн откри още в 8-ата минута, преди Андре Сантос да удвои в 20-ата. Олимпиакос отговори в 27-ата чрез Фустер.

По подобие на този мач Марсилия бе взел инициативата у дома и откри рано - Андре Аял в 20-ата минута. До края на първата част резултата бе 1:0, но през второто полувреме тенденцията се запази. Реми в 62-ата и отново Аял в 69-ата от дузпа оформиха резултата класически за домакините.