Милан се наложи над ПСЖ с обрат

Милан посрещна ПСЖ в може би най-интересната среща от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Днес на "Сан Сиро" видяхме победа на домакините с 2:1 след голове от Рафаел Леао и Оливие Жиру, докато Шкринияр върна за французите. Така ПСЖ остава на второ място с 6 точки, една зад Борусия Дортмунд, Милан се покачва до трето място с 5 точки, а Нюкасъл ще остане последен с 4 т.

В 9-ата минута ПСЖ смълча трибуните когато бившият защитник на Интер вкара след центриране и продължена от Маркиньос топка. Той се хвърли с плонж за нисък удар през Майнан и 1:0. Бързо обаче Милан направи 1:1 когато в 12-ата минута Донарума парира една топка и Рафаел Леао завърши със задна ножица за да хвърли стадиона в екстаз.

В 25-ата минута Мбапе пропусна златен шанс, а две минути след това Дембеле нацели и горната греда на домакините. След почивката срещата се реши в 50-ата минута когато Тио Хернандез центрира и Жиру надскочи Шкриняр за 2:1.

В последните 15 минути ПСЖ владя топката близо 90% от времето, но стигна само до нов удар в гредата на Майнан.