Порто гони Барса с успех над Антверп

Порто посрещна Антверп в срещата от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. След като по-рано днес Барселона отстъпи на Шахтьор Донецк, португалците сега на "До Драгао" се възползваха максимално за успеха с 2:0 за да съберат 9 точки, колкото има лидера Барса, докато Шахтьор изостава на трето място с 6 т. и Антверп няма актив.

В 30-ата минута днес домакините получиха шанс да бият дузпа и Еванилсон прати вратаря в грешна посока за 1:0. Порто владееше топката 77% от времето до този момент и това се запази до почивката.

В 52-ата минута Екеленкамп бе изгонен директно за гостите и направи задачата им невъзможна до края. ВАР повиши началното му наказание от жълт на червен картон за влизане с бутоните в Зайду. Така срещата се доиграваше, но Пепе добави за 2:0 в 91-ата минута след къс корнер, центриране на Консейсао и удар с глава.