Шахтьор изненада Барселона

Шахтьор Донецк посрещна Барселона в срещата от четвъртия кръг на групите на Шампионска лига. Днес Барселона загуби на гости с 1:0 но остава на първо място с 9 точки, преди срещата на Порто (6т.) и Антверп (0т.) по-късно. Шахтьор събира 6 точки на третата позиция за момента.

Днес изненадата бе поднесена в 40-ата минута когато Судаков направи добро подаване надясно и Гочолейшвили имаше много пространство за да центрира фалцово към дузпата. Там Шикан изглеждаше в лоша позиция, но намери как да отиграе топката за да остави Тер Щеген без шанс за 1:0.

До почивката Барса нямаше особени положения на свой ред, като завърши с очаквани голове хG 0.05. Това доведе и до по-агресивна игра във второто полувреме от самия му старт. След редица промени на състава от Шави играта се подобри, но гол така и не падна, дори напротив. Домакините смятаха аванса си за двоен в 87-ата минута след гол на Невертон, но ВАР отсъди засада.