Интер се справи със Залцбург

Интер посрещна Залцбург в срещата от третия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Преди срещата на Бенфика с Реал Сосиедад по-късно, домакините от "Джузепе Меаца" застават на първо място със 7 точки в групата, Реал Сосиедад е втори с 4 т., Залцбург остава с 3, а без актив за момента е Бенфика.

Днес Алексис Санчез даде бърз аванс на Интер в 19-ата минута когато Фратези не успя да овладее добре топка от Чалханоглу в полето, тя попадна в Санчез и той стреля перфектно за 1:0. До почивката играта на гостите отслабна, но във втората част те се върнаха за 1:1 в 57-ата минута. Тук дълга топка зад отбраната на домакините намери Симич и той подаде на Каяергард за подаване в полето към Глух и удар през Зомер.

Само 4 минути след това обаче Фратези спечели дузпа и Чалханоглу прати вратаря в грешна посока за 2:1. До края и Лаутаро Мартинез вкара, но ВАР отмени попадението му за по-категоричен успех.