Шахтьор с първи три точки от Антверп (видео)

Антверп посрещна Шахтьор Донецк във втората среща от груповата фаза на Шампионска лига. Днес домакините поведоха с два гола, допуснаха обрат и пропуснаха дузпа в последната минута на добавеното време за да загубят с 3:2 и да останат без точки, докато Шахтьор спечели първите си три и изравнява преди по-късния мач Порто и Барселона.

След 3 минути игра днес Мужа откри за домакините с фалцов удар за 1:0. В 33-ата минута Вермеерен изведе и Баликвиша за 2:0 с копване над вратаря Ризник.

След почивката Шикан върна в 48-ата минута за 2:1 с глава след карамбол в полето, удар в гредата и избита топка на вратаря. Ракитски вкара в 71-ата минута за 2:2 отново след разбъркване в полето, и пет минути след това обрат направи Шикан при грешка в защита на Бутез - 3:2.

В 96-ата минута голяма възможност за 3:3 пропусна Алдервайрелд, който получи шанс да бие дузпа, но капитанът не нацели вратата.