Арсенал се завърна ударно в ШЛ, Севиля започна с реми

Арсенал се завърна ударно в Шампионската лига. Вицешампионите на Англия се поздравиха с очаквана победа над ПСВ Айндховен - 4:0 в двубой от група ''B''.

Букайо Сака вкара първото си попадение в турнира на богатите, след като бе точен още в 8-ата минута. В 20-ата минута и Леандро Тросар успя да вкара дебютен гол в ШЛ.

В 38-ата минута "топчиите" увеличиха още преднината си. Тросар центрира към Жезус, който прати топката във вратата на Бенитес с диагонален шут. Последваха още положения пред вратата на гостите.

Капитанът Мартин Йодегор вкара супер гол в 70-ата минута, за да увеличи преднината на домакините на четири безответни гола.

В другия двубой от групата Севиля и Ланс не успяха да излъчат победител, завършвайки наравно - 1:1. Лукас Окампос даде преднина на андалусийци още в 9-ата минута, но Анжело Фюлжини успя да изравни в 24-ата минута. През втората част нови попадения не паднаха и така двата тима започнаха кампанията си в Шампионската лига с по точка.