Ман Сити обърна Звезда (видео)

Манчестър Сити посрещна Цървена Звезда за първата среща от груповата фаза на Шампионска лига. Днес на "Етихад Стейдиъм" домакините допуснаха първи, но обърнаха за победата с 3:1. По-рано днес РБ Лайпциг спечели на гости на Йънг Бойс с 3:1 в по-ранната среща от групата.

Сити бе много агресивен в началото и атакуваше ударно, но не стигна до гол, включително като Халанд нацели и гредата. Така в 45-ата минута се стигна до отменен по начало гол на гостите, който ВАР потвърди. Тук Иванич изведе Букари и той се справи с Едерсон за 1:0, с което Сити изостана на почивката.

Веднага след подновяването обаче "гражданите" отговориха когато Холанд намери Хулиан Алварез и той заобиколи Глейзър преди да вкара за 1:1. Последва отменен от ВАР гол за Сити, редица спасявания на Глейзър, и пропукване за него в 60-ата минута когато той не нацели топката от статично положение на Алварез и тя влетя в мрежата за 2:1.

В 73-ата минута 3:1 оформи Родри.