Марсилия и Атлетико без гол; Ливърпул победи ПСВ като гост

А. Франгов

В последните мачове от Група D за Шампионската Лига Ливърпул победи като гост ПСВ (Айндховен) с 3:1, а Атлетико (Мадрид) и Олимпик Марсилия завършиха 0:0 на ст."Велодром" във Франция.

"Мърсисайдци" си подсигуриха първото място в групата след категоричен успех с 3:1 като гост на ПСВ (Айндховен). Въпреки всичко домакините започнаха по-активно мача, и резервният страж на Ливърпул Кавалиери на няколко пъти се намеси решително след шутове на Тими Симонс. Все пак сръбският талант Данко Лазович откри резултата в 35-та минута след разбъркване. Гостите изравниха точно преди почивката след хубав гол с глава на Раян Бабел. Втората част започна много силно за гостите. В 68-та минута Алберт Риера с красив удар в горният ляв ъгъл на вратата на Исаксон обърна резултата в полза на Ливърпул. Последва активна и атрактивна игра на ПСВ, но французинът Давид Н'Гог наказа холандците след контраатака в 78-та минута и така подпечата успеха за гостите.

Така след тази среща Ливърпул си гарантира първото място в групата, а ПСВ окончателно отпадна от евротурнирите.

В другата среща от групата Олимпик Марсилия не успя да победи Атлетико и да се пребори за първото място в групата и двата тима завършиха при резултат 0:0. Като цяло домакините от Марсилия доминираха в мача, но вратарят на Атлетико Грегори Купе се справи добре и опази вратата си суха.

Така след тази среща Марсилия си осигури мястото в турнира за Купата на УЕФА, а Атлетико взе второто място в групата и ще продължи участието си в ШЛ и догодина.