Тотнъм с късен обрат изхвърли Марсилия

Олимпик Марсилия посрещна Тотнъм в последната среща от групите на Шампионска лига. Днес домакините от "Велодром" поведоха, но допуснаха обрат за да останат на последното място в групата. Тотнъм и Айнтрахт продължават в Шампионска лига, докато Спортинг ще играе в Лига Европа.

Рано в срещата и двата тима получиха контузии и принудително замениха Баили и Сон. Положенията пред двете врати не липсваха, но гол дойде чак в 47-ата минута на първото полувреме след къс корнер и топка от Верету към главата на Мбемба за 1:0.

На почивката Конте включи и Емерсон Роял на мястото на Сесеньон. В 54-ата минута Тотнъм се върна с 1:1 при подаване на Перишич от статична топка към главата на Ленгле. До края "шпорите" наложиха агресия, и тя даде резултат в последния момент когато Кейн от ляво в 95-ата минута пусна топка на пътя на Хьойберг и той матира Лопез с апломб за 2:1.