Спортинг загуби от Айнтрахт и отива в Лига Европа

Спортинг посрещна Айнтрахт Франкфурт в шестата среща от груповата фаза на Шампионска лига. Днес на "Хосе Алваладе" домакините отстъпиха с 2:1 и бяха на път да изпаднат от европейските турнири с актив от 7 точки, колкото до последната минута срещу Тотнъм имаше и Марсилия. Тотнъм обаче надви Марсилия в последния момент с пълен обрат, което прати французите на дъното и Спортинг в Лига Европа. Тотнъм спечели групата с 11 точки, втори е Айнтрахт с 10, Спортинг има 7 и Марсилия - 6 т.

До почивката Спортинг контролираше срещата и резонно поведе в 39-ата минута чрез Артур Гомеш. Гостите промениха схемата си на почивката и Рьоде замени Линдстрьом. Така в 60-ата минута се стигна до дузпа и 1:1 с гол на Камада.

В 72-ата минута обрат направи обрат когато резервата Кнауф намери Муани за 2:1 през Адан.