Байерн прегази Виктория Пилзен (видео)

Байерн Мюнхен се доближи още крачка към излизане от групите на Шампионска лига след 5:0 днес на "Алианц Стейдиъм" срещу Виктория Пилзен. Германският шампион постигна 13-та поредна победа в групови срещи на ШЛ у дома, като го направи в типичен стил.

Само след 7 минути игра Сане комбинира с Мусиала и от позиция извън полето заби топката в ъгъла за 1:0. Така германецът постигна рекорд държан само от Левандовски за Байерн - да вкара гол в първите 3 срещи от груповата фаза на ШЛ поред.

Последваха голове в 13-ата и 21 минути, като Гнабри завърши една добра атака първо, а за 3:0 вкара Садио Мане. Преди почивката Мусиала пострада от отменен гол, а Пилзен можеше да изостава и много по-категорично.

Разрушението продължи и във втората част като Гнабри намери с красива топка Сане в полето за нов гол и 4:0. Петият гол падна след час игра когато Горецка отново организира гола, този път за Чупо-Мотинг, който намери мрежата за първи път в кампанията.

С успеха Байерн застава с 6 точки над Интер и Барселона, които играят по-късно.