Динамо удари Челси (видео)

В ранната среща от пета група на Шампионска лига Динамо Загреб посрещна Челси за първия кръг от най-комерсиалното състезание в Европа. Днес на стадион "Максимир" домакините спечелиха с 1:0 и поведоха групата преди срещата на Милан и Залцбург по-късно днес.

Началото на срещата бе много агресивно от Челси, който почти не предоставяше топка на противника. В 12-ата минута обаче против играта и когато всички играчи на гостите бяха в противниковата половина, дълга топка отклонена от Петкович за Орсич бе вдигната над Кепа и въпреки реакцията му достигна до вратата за 1:0.

До почивката Челси остана във владение, но положенията бяха само 2. Така Тухел на почивката включи Зиеч вместо Азпиликуета. Последва ранен гол на Обамеянг, който бе отменен поради засада. В 56-ата минута Кепа спаси добро положение в гредата, а в края на мача Челси пропусна още няколко възможности, удряйки и нова греда.