Виляреал не издържа в Ливърпул (видео)

Ливърпул посрещна Виляреал в първата полуфинална среща от Шампионска лига между двата тима. Днес на "Анфийлд" домакините спечелиха с 2:0 и вече се намират с един крак на финала на най-комерсиалното състезание.

В първата част Виляреал изпълни перфектно плана си, като действаше единствено в защита и не търсеше атаки по вратата на Алисон. Ливърпул доминираше в игровите действия и пропусна няколко добри шанса.

След почивката обаче плановете на гостите се объркаха бързо. Още в 50-ата минута Фабиньо вкара и макар ВАР да отмени попадението, играта на "жълтата подводница" се разклати. В 53-ата минута при центриране от дясно на Хендерсън към дузпата, Еступинан опита да блокира полузащитника и отклони топката към вратата си, като изненада вратаря за 1:0 с автогол.

2 минути след това Салах пусна през краката на Торес топка за Мане в полето и той матира Рули за 2:0. В 64-ата минута последва и нов отменен гол при центриране на Арнолд към Робертсън, който обаче бе в засада.