Ливърпул изхвърли Милан от Европа (видео)

Милан посрещна Ливърпул в последната среща от груповата фаза на Шампионска лига. Днес на "Сан Сиро" гостите спечелиха с 2:1 и останаха далеч пред всички останали отбори в класирането, но Атлетико Мадрид победи на гости в Порто с 3:1 и така прескочи всички до второто място със 7 точки, Порто остана в Лига Европа с 5, а Милан напуска евротурнирите с 4 т.

В 29-ата минута днес Милан поведе когато Алисон не се справи с една топка от фланга, тя попадна в Томори и той вкара лесно за 1:0. В 36-ата минута обаче Ливърпул изравни когато Окслейд-Чембърлейн стреля и Майнан парира в Салах, който вкара за 1:1.

След почивката Ливърпул обърна в 55-ата минута когато Томори сбърка в защитата и Мане отне, навлезе в полето и стреля, Майнан изби прекрасно, но топката попадна на главата на Ориги, който вкара за 2:1.