Залцбург затвърди позицията си срещу Волфсбург (видео)

Залцбург посрещна Волфсбург в срещата от третия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Днес на "Ред Бул Арена" домакините спечелиха с 3:1 и така останаха на първата позиция в класирането с 5 точки, Волфсбург е втори с 3 точки, но преди срещата на Севиля и Лил испанците имат 2, а французите - 1 т.

Днес само след 3 минути домакините стартираха с гол срещу слабите действия в защита на гостите. Тук Адейеми вкара лек гол, който може би трябваше да бъде спасен, но резултатът стана 1:0. В 15-ата минута Волфсбург изравни след корнер на Арнолд, при който Нмеча се вклини между двама и вкара с глава за 1:1.

Чак след почивката в 65-ата минута домакините отново излязоха напред чрез Окафор, който бе най-съобразителен при ситуация в полето на гостите. Отново той в 77-ата минута оформи 3:1 след нови слаби действия в защита, свалена топка от Бернардо за Окафор и втори негов гол.