Залцбург остава на върха в седма група (видео)

Залцбург прие Лил на своя "Ред Бул Арена", докато Волфсбург посрещна Севиля на "Фолксваген Арена" днес за втория кръг на седма група на Шампионска лига. След победа на Залцбург с 2:1 над Лил и 1:1 между Волфсбург и Севиля, Лил остава последен с 1 точка, по 2 имат Волфсбург и Севиля, и Залцбург ще води с 4.

На "Ред Бул Арена" домакините поведоха в 31-ата минута чрез дузпа, вкарана от Адейеми - 1:0. В 51-ата минута след нова дузпа, но за разлика от първата заради игра с ръка, отново Адейеми вкара за 2:0. В 62-ата минута Бюрак Йълмаз върна за 2:1 с гол за Лил с изпълнение от пряк-свободен.

Междувременно на "Фолксваген Арена" до почивката резултатът бе 0:0. В 48-ата минута Волфсбург поведе чрез Стефен, оказал се на най-добра позиция след центриране на Лукебакио в полето, което създаде паника.

В 84-ата минута Джилаводжи бе изгонен след ВАР преглед за нарушение на Ламела в полето, като това бе и дузпа за гостите, която Ракитич вкара за крайното 1:1.