Бенфика с класика над Барселона (видео)

Бенфика посрещна Барселона в срещата от втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Днес домакините от Лисабон спечелиха с 3:0 и застанаха с 4 точки зад лидера в групата Байерн, който има 6 т. Динамо Киев има 1 точка и последен остава Барселона без актив след втория кръг.

Само след 3 минути игра днес Вайгъл изведе Нунез в полето, като нападателят умело избегна засада и сам срещу вратаря не сбърка за 1:0. До почивката Барса владееше повече и имаше шансове, но не вкара, като освен това и Жерар Пике се контузи след половин час игра и бе заменен принудително.

След почивката в 68-ата минута бяха направени 3 смени за каталунците, като Бускетс, Педри и Де Йонг напуснаха за Фати, Кутиньо и Гонзалес, и веднага Бенфика се възползва за да вкара за 2:0, като тук Жоао Марио размени двойно с Яремчук, принуди Щеген да спаси и Рафа Силва довкара за гола.

В 79-ата минута Бенфика получи шанс да бие дузпа след като Дест игра с ръка в полето, и Нунез със спокойно изпълнение вкара за 3:0.