Зенит с четворка над Малмьо (видео)

Зенит прие Малмьо във втория кръг от груповата фаза на Шампионска лига. В група с фаворитите Челси и Ювентус днес руският тим спечели на "Санкт Петербург Стейдиъм" с 4:0 и зае втора позиция с 3 точки, колкото имат двата фаворита, докато Малмьо остава последен.

Днес още в 9-ата минута Клаудиньо откри след удар от близо при центриране на Дъглас Сантос от левия фланг за 1:0. До почивката Андерс Кристиансен можеше да изравни за гостите.

Втората част отново започна силно за Зенит и в 49-ата минута Ракитски центрира към малкото наказателно поле за Кузяев, който с глава направи 2:0. В 53-ата минута Дзюба свали за Кузяев, който овладя топката напред в опит да излезе на голова позиция и кълбото срещна ръката на Ахмедходжич, лишавайки нападателя от ситуация за гол. Това доведе до червен картон, който улесни Зенит и тимът стигна до 3:0 в 80-ата минута чрез Сутормин. В 95-ата минута крайното 4:0 дойде чрез Вендел, чийто гол покачи Зенит над Ювентус във временното класиране в групата.