Борусия надви Бешикташ в Турция (видео)

Бешикташ посрещна Борусия Дортмунд в първата среща от трета група на Шампионска лига. Днес на "Водафон Парк" гостите спечелиха с 2:1 след голове от Джуд Белингам и Ерлинг Холанд. С победата Борусия повежда групата преди срещата на Аякс и Спортинг по-късно днес.

В 20-ата минута днес Мюние напредна и изведе Белингам в полето, а той матира Дестаноглу от нелесна позиция за 1:0. В добавеното време на първата част Белингам се отчете и с асистенция с ново хитро включване, като тук той се справи с човека си и намери Холанд за удар от близо и 2:0.

Във втората част двата тима оставиха най-интересното за самия край. В 83-ата минута спорно положение срещу Аканжи не бе дадено като дузпа за домакините. В 92-ата от 7 минути продължение Мариус Волф нацели гредата на Бешикташ, а 2 минути след това Миралем Пянич от статично положение прати топката на главата на Хави Монтеро за 2:1.