Челси спечели Суперкупата на УЕФА след дузпи (видео)

Челси и Виляреал излязоха за да премерят сили в състезанието за Суперкупата на УЕФА днес в Северна Ирландия. На Стадион "Уиндзор Парк" в Белфаст Челси поведе в първото полувреме, допусна противника до 1:1 във второто и стигнахме до продължения и дузпи, където Тухел замени вратаря си за дузпите и спечели купата.

Челси започна добре срещата днес и след няколко ситуации стигна до гол в 27-ата минута. Тук Кай Хаверц бе изведен от ляво и центрира към дузпата, където Зиеч избяга от опеката си и вкара лесно за 1:0. Малко след това обаче голмайсторът контузи рамото си и бе заменен принудително преди почивката от Кристиан Пулисич.

В добавеното време на първото полувреме Виляреал бе много близо до гол когато Пино центрира на втора греда и Алберто Морено с мощен удар натресе горната греда на Менди, а топката падна пред гол-линията.

Второто полувреме започна много силно за Виляреал, който установи контрол и не го загуби до края на срещата. Още в 52-ата минута Пино изведе Жерар Морено и той стреля ниско, а Менди изби отново в гредата.

Натискът на испанците продължи и това доведе до резултат в 73-ата минута, когато Жерар Морено размени подаване с Диа в полето, последният с пета го изведе сам срещу Менди и нападателят прати топката далеч от вратаря за 1:1, което се запази до 90-ата минута.

В продълженията Челси бе близо до гол от Пулисич в 99-ата минута. В 107-ата Маунт можеше да реши срещата, но Асеньо спаси. Минута преди 120-ата Томас Тухел реши и да замени вратаря си Менди с Кепа Арисабалага, като се стигна до дузпи, изпълнявани в сектора с фенове на Виляреал:

1.Кай Хаверц стреля в средата и Асенхо спаси - 1:1;
2. Жерар Морено прати Кепа в грешна посока, нацели страничната греда и мрежата за 2:1;
3. Азпиликуета пласира топката далеч от плонжа на вратаря за 2:2;
4. Кепа хвана ъгъла на Манди и запази 2:2;
5. Алонсо прати Асенхо в грешната посока - 3:2;
6. Еступинан прати Кепа в грешна посока за 3:3;
7. Маунт прати вратаря в грешна посока и стреля ниско за 4:3;
8. Кепа хвана ъгъла на Гомес, но той пласира топката перфектно до гредата за 4:4;
9. Жоржиньо с типичния подскок вкара в средата на вратата, като вратарят се хвърли към ъгъла - 5:4;
10. Дани Раба прати Кепа в грешна посока и мощно стреля в другия ъгъл - 5:5;
11. Пулисич със силен удар не остави шанс, и прати вратаря в другата посока - 6:5;
12. Фойт повтори изпълнението на Пулисич за 6:6;
13. Вратарят не помръдна за удара на Рудигер близо до него - 7:6;
14. Раул Албиол стреля слабо, Кепа улови ъгъла и спечели купата за Челси- 7:6.