Челси загуби, но прогресира в ШЛ през Порто (видео)

Челси бе символичния домакин на "Рамон Санчес Писхуан" в Севиля днес срещу Порто във втората среща от четвърт-финалната фаза на Шампионска лига. Днес Порто победи с 1:0 като гост, но след победата с 2:0 в предходната среща "сините" на Томас Тухел продължават напред към полуфиналите.

До почивката нито един от двата тима не отправи точен удар, но гостите бяха по-активни по десния фланг и Корона се размина с две добри положения.

След полувремето Порто продължи да владее повече, а Челси действаше на контра и стоеше подредено в защита. На практика гостите не успяваха да материализират владението си в положения и подаванията бяха около средната линия. Чак в 94-ата минута Челси се пропука и то след фантастично изпълнение на Тареми, който получи центриране от Нану и завърши със задна ножица за крайното 1:0.