Челси с успех в Порто (видео)

Порто прие Челси в първата четвърт-финална среща от Шампионска лига. Днес на "Ещадио До Драгао" гостите спечелиха с 2:0 и така ще имат комфортен аванс преди втората среща в Лондон.

Челси поведе преди почивката благодарение на гол от Мейсън Маунт в 32-ата минута, когато той се справи с Мбемба за да обърне подаване от Жоржиньо и да стреля без подготовка през Марчешин за 1:0. В защитен план гостите ограничиха Порто до удари от дистанция, които не носеха опасност.

След паузата Челси владееше повече, но остави атакуващата инициатива за своя домакин. Въпреки дефанзивните промени и с резервите, именно гостите стигнаха до 2:0 в 85-ата минута, като само минута преди това Пулисич бе нацелил гредата. Чилуел вкара в 85-ата минута за 2:0, и така за първи път от 2012 година срещу Наполи "сините" реализират два гола в ШЛ от англичани. Тогава Челси спечели състезанието.