Борусия Мьонхенгладбах вкара само 4 на Шахтьор (видео)

Борусия Мьонхенгладбах размаза Шахтьор Донецк с 4:0 и направи сериозна крачка към класиране в елиминационната фаза на Шампионската лига. С този успех немците дръпнаха с 4 точки пред украинците в класирането.

Домакините излязоха напред в резултата с гол на Ларс Щиндъл от дузпа в 17-ата минута. Сергей Кривцов извърши нарушение в наказателното поле срещу Маркус Тюрам, а реферът Джунейт Чакър посочи бялатат точка, като дори имаше консултация с ВАР.  Щиндъл превърна в гол 11-метровия наказателен удар - 1:0 за Борусия.

В 34-ата минута националът на Германия този път влезе в ролята на асистент, подавайки за попадението на Елведи, който вкара за 2:0.

Брийл Емболо също записа името си сред голмайсторите в даденото от рефера продължение. Той вкара гол-красавец със задна ножица.

В 77-ата минута Борусия стигна до  четвърто попадение. Негов автор стана Оскар Венд, който центрира от фаул отдясно, с топката не игра никой, тя се удари в десния страничен стълб на Пятов и се озова във вратата на Шахтьор.