Дортмунд и Лацио с победи в шеста група (видео)

Борусия Дортмунд прие Клуб Брюж, а Лацио посрещна Зенит Санкт Петербург в двете срещи от шеста група на Шампионска лига днес. С победи с 3:0 и 3:1, съответно, статуквото в групата не се промени и Борусия остава лидер с 9 точки, 1 пред Лацио, Брюж е с 4 точки, а Зенит има 1 т.

На "Сигнал Идуна Парк" днес Ерик Холанд откри резултата в 18-ата минута когато бе изведен от Санчо от ляво и стреля под ъгъл за 1:0. В 45-ата минута Санчо вкара с перфектно изпълнение на пряк-свободен удар, а отново Холанд в 60-ата минута бе най-съобразителен в полето за 3:0.

Междувременно Лацио поведе на Зенит още в 3-ата минута чрез Имобиле с красив гол от дъгата със завъртане за 1:0. В 22-ата минута от позиция извън наказателното поле вкара и Пароло за 2:0. В 25-ата минута Дзюба върна гол за гостите за 2:1. В 55-ата минута 3:1 оформи отново Имобиле от дузпа, която сам си спечели.