Зенит и Лацио равни в Русия

Зенит прие Лацио в срещата от третия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Днес на стадион "Санкт Петербург" двата тима се разделиха при 1:1 след голове на Ерокин за домакините и късно попадение на Кайседо за равенството. Така преди срещата на Брюж и Дортмунд, Лацио остава първи с 5 точки в групата, Брюж има 4 т., Борусия Дортмунд е с 3 т. и Зенит има 1 т.

В 32-ата минута на първото полувреме Зенит поведе когато при центриране и отклонена топка в полето, капитанът Дзюба отклони към Ерокин, който с акробатично воле оформи 1:0. През втората част нападателят бе заменен от Мостовой, който също се отличи с добри положения.

Така в 82-ата минута Лацио изравни когато Асерби от ляво центрира ниско, защитник на домакините се подхлъзна в опита си да пресече топката и тя достигна до включилия се в полето Кайседо, който завърши силно за 1:1.