Борусия се справи със Зенит късно

Борусия Дортмунд прие Зенит Санкт Петербург в срещата от втория кръг на Шампионска лига. Днес на "Сигнал Идуна Парк" домакините спечелиха с 2:0 след късна дузпа от Джейдън Санчо и гол на Холанд. Така след равенството 1:1 на Лацио и Брюж в шеста група, Дортмунд застава 3-ти с 3 точки, Лацио и Брюж водят с 4 т., а Зенит стои с 0 т.

Първата част бе по-добра за германските домакини, но Джовани Рейна и Ерлинг Холанд пропуснаха добри положения, докато Зенит действаше на контра.

В 48-ата минута Ройс нацели гредата на руснаците. В 77-ата минута обаче резервата Азар спечели дузпа срещу Караваев и Санчо хладнокръвно реализира за 1:0 от бялата точка. В 91-ата минута Холанд оформи крайното 2:0 когато бе изведен сам срещу вратаря