Лацио надигра Борусия Дортмунд в Италия (видео)

Лацио прие Борусия Дортмунд в срещата от първия кръг на шеста група на Шампионска лига. След победа с 3:1 на "Олимпико" днес италианците повтарят по-ранната победа на Брюж на гости на Зенит и застават над румънците с 3 точки.

Днес Лацио започна много добре двубоя, като още в 6-ата минута Кореа получи топка от ляво и подаде към Имобиле на дузпата, а той спря и копна топката над вратаря за 1:0.

В 23-ата минута след корнер на Луис Фелипе няколко човека се разминаха с топката и вратарят Хитц не успя да реагира, топката го удари и влезе в мрежата му за 2:0.

След почивката Борусия направи някои промени и опита да се върне в срещата. Така в 71-ата минута резервата Рейна намери място на десния фланг и центрира ниско, а Холанд реализира за 2:1 през Стракоша с левия крак. Лацио обаче не предаде инициативата и вкара отново само 5 минути след това, като тук Имобиле бе изведен над защитата от ляво, центрира ниско към дузпата и Акпа Акпро вкара лесно за 3:1.