Лион изхвърли Ювентус от ШЛ (видео)

Ювентус прие Лион в срещата от втория кръг на осминафиналите на Шампионска лига между двата тима. След като през февруари френският тим спечели у дома с 1:0, днес Ювентус победи с 2:1 на "Алианц Стейдиъм", но поради правилото за гол на чужд терен напред продължава Лион.

В 10-ата минута днес Лион получи шанс да бие дузпа когато Бентанкур влезе в краката на Ауа, изби топката и го повали в полето. Мемфис Депай стреля от бялата точка в стил паненка за 1:0.

В 42-ата минута пък при удар от статично положение на Пянич топката срещна ръката на Депай и това бе дузпа за Юве. Тук Кристиано Роналдо вкара уверено за 1:1.

След почивката отново Роналдо в 60-ата минута вкара красив гол право в ъгъла на вратата с мощен шут от дистанция за 2:1. До края "Старата госпожа" владееше топката почти еднолично, но гостите издържаха за прогреса въпреки загубата.