Рома и Вучинич размазаха Челси в Рим

А. Франгов

Отборът на Рома победи Челси с убедителното 3:1 като домакин в мач от Група А на Шампионската Лига. Двата отбора сътвориха уникално шоу въпреки лошото време в Рим тази вечер. Рома Мирко Вучинич отбеляза два феноменални гола и бе най-активният в редиците на домакините.

„Вълците" поведоха в 34-та минута с гол на Кристиан Панучи, който взриви трибуните на олимпийския стадион в Рим. Сисиньо центрира към ветерана, който засече топката с крак и откри резултата. След гола домакините разчитаха главно на контраатаки, но добре контролираха играта и не оставяха „сините" от Лондон да достигат до вратата на Дони. Така на полувремето резултата бе 1:0 за Рома

Голеадата на Мирко Вучинич започна с второто полувреме. В 48-та и 58-та минута футболистът от Черна Гора направи резултата класически и реши изхода на двубоя. Първото попадение бе неверочтно красиво. Вучинич стреля от дъгата на наказателното поле и не остави шансове за Чех. За вторият гол Вучинич открадна топката от Джон Оби Микел, премина през цялото поле на Челси и отбеляза третото попадение в мача.

Все пак Челси върна едно попадение чрез капитана Джон Тери, но „сините" така и не успяха да стигнат до нещо по-значимо. Ситуацията бе доста интересна, защото след удар на Калу Тери и още двама футболисти на Челси останаха в засада и Тери само чукна топката във вратата на Дони. Останаха съмнения и за игра с ръка

Деко получи червен картон в 81-та минута, което окончателно реши изхода на двубоя и трите точки останаха в Рим.

РОМА - ЧЕЛСИ 3:1
1:0 Панучи (34)
2:0 Вучинич (48)
3:0 Вучинич (58)
3:1 Тери (75)

РОМА: Дони, Панучи, Мексес, Жуан, Сисиньо, Де Роси, Перота (72- Тадей), Бриги, Пизаро, Тоти (62- Баптища), Вучинич

ЧЕЛСИ: Чех, Бридж, Босингва (63- Калу), Алекс, Тери, Лампард, Микел, Деко, Коул (46- Белети), Малуда (46- Дрогба), Анелка

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Перота (Рома); Деко (Челси)
ЧЕРВЕН КАРТОН: Деко (Челси)