Барса се справи и с Рубин, Копенхаген продължава напред

Л. Михайлов

Барселона без пробеми победи Рубин с 2:0 в последния кръг от груповата фаза на Шампионската лига. С тозу успех каталунците излезнаха от Група "D" като лидери с 14 точки, докато руснаците приключиха участието си в турнира оставайки трети.

Наставникът Пеп Гуардиола даде шанс на младоците в тима, които без особени трудности преодоляха Рубин на своя "Камп Ноу". Точни за "блугранас" бяха Андреу Фонтас в 51-ата минута и халфът Виктор Васкес в 82-ата.

В другия мач от групата Копенхаген постигна най-важната си победа, с която се класира на осминафиналите. Датчаните надделяха над Панатинайкос с 3:1 и се наредиха на втора позиция. Домакините откриха чрез Мартин Вингаард в 26-ата минута, Йеспер Гронкяер удвои в 50-ата, а Джибирл Сисе си отбеляза автогол в 73-ата минута за 3:0. Седрик Канте отбеляза почетното попадение за гърците в последната минута на срещата.