Барса би Панатинайкос и си гарантираха първото място

Л. Михайлов

Барселона подсигури лидерската си позиция в група D след като без проблеми победи Панатинайкос с 3:0. Така "синьо-черните" събраха 11 точки и са с преднина от 4 точки пред втория Копенхаген.

Гостите започнаха играта без да отстъпват на именития си противник и през първата част на полувремето създадоха няколко опасности пред Виктор Валдес. В 26-ата минута обаче Барселона, показа класата си и при центриране от корнер топката попадна в Дани Алвеш, той продължи към Ледешма, който с нисък шут отблизо откри резултата.

През втората част "блаугранас"продължиха да атакуват, но на няколко пъти дадоха възможност за контраатаки от страна на гърците. В 62-ата минута Лео Меси вкара 23-ия си гол за сезона след атака организирана от Иниеста и Адриано Корея. Пет минути по-късно каталунците вече водеха с класическото 3:0. Автор на третия гол бе Педро, който получи хитър къс пас от Иниеста.