Лион надви Ювентус във Франция

Олимпик Лион посрещна Ювентус на своя "Групама Стейдиъм" за срещата от първия кръг на осминафиналите не Шампионска лига. Днес домакините спечелиха с минималното 1:0 преди обратната среща в Италия, с автор на единственото попадение на сметката на Лион - Тусар.

Лион демонстрира намеренията си в 22-ата минута когато Токо Екамби след корнер с глава намери гредата на Шчесни. В 31-ата минута Ауа се впусна през двама по левия фланг и намери Тусар във вратарското поле за 1:0. До почивката Екамби създаде още 2 големи опасности пред вратата на гостите.

След почивката Ювентус владееше повече, но не капитализираше положенията си. Дибала и Игуаин бяха близо до голове, а в самия край попадение на Дибала бе отменено и поради засада. ВАР трябваше на два пъти да преглежда и ситуации за дузпа в полето на домакините, и в крайна сметка резултатът не се промени.